ISBN 978-83-938532-5-0, wyd. I, 2016
140 stron

Od artysty

 

Tomik Pani Wyrocznia dedykuję moim Drogim Czytelnikom, których ogromnie cenię, a którym życzę, by spełniały się Państwa najodważniejsze sny, które sprawiają, że życie bywa szczęśliwsze.

Zachęcam do poznawania wszystkich znaczeń, ukrytych w moich wierszach, a które dla mnie były również dużym odkryciem.

Ostatnie 50 lat poświęciłem na realizację mojego młodzieńczego marzenia − bycie poetą. Marzenia się spełniają. Warto marzyć.

Janusz Styczeń
Wrocław, 27 listopada 2016

 

 

wersja elektroniczna tomiku
do czytania online

 

 

 

ISBN 978-83-938532-3-6, wyd. II, 2017
100 stron, zmienione+nowe utwory

 

Od wydawcy

 

Głównym celem wydania Pani Wyroczni jest przypomnienie czytelnikom poezji Stycznia, szczególnie wczesnej. Od lat nie ma w bibliotekach ani na rynku księgarskim wczesnych tomików Janusza. Poeta również nie ma kompletu swoich książek.

Część pierwsza − Tajemnice Czasu; to wiersze, które poeta pisał w latach 1970-2010, a które dotychczas chronił przed światem jak relikwie, jak tajemnicę, jak wyraz pragnień, oczekiwań, niespełnień, marzeń. Część druga − Światy tajemne − zawiera wiersze ukazujące się wcześniej tylko w pismach artystycznych i w prasie literackiej (1960-2016).

Tomikiem Pani Wyrocznia pragnę przypomnieć o Styczniu, o jego poezji, której nie zna najmłodsze pokolenie czytelników. Odchodzą także przyjaciele – pisarze, krytycy, którzy mogliby opowiedzieć o poezji szczególnej, o poecie wyjątkowym, o człowieku bezkompromisowym, rzadko nagradzanym − w ostatnich latach bardzo samotnym.

Ludzie odchodzą. Czas odchodzi.
Pani Wyrocznia kontroluje czas.

K. Kuzborska

 

INDEKS   |   BIOGRAFIA   |   TOMIKI   |   DRAMATY   |    FILMY   |   FOTO   |    KONTAKT

 

Created by © kkuzborska, 2017